הכנה למיונים כלל חמן

לא סתם חיל המודיעין נחשב לחיל מבוקש – ואם הגעתם לפה, סימן שגם אתם רוצים לשרת בתפקידים מרתקים ומיוחדים ובמסלולים מגוונים בצבא. מה צריך כדי לקבל זימון למיונים, מה צופן לכם יום המיונים לכלל חמ"ן, אילו קורסי הכנה קיימים היום, ואיך הקורסים יסייעו לכם לשפר את הסיכויים להתקבל לתפקידים מעולים? ריכזנו עבורכם תשובות לכל השאלות, ועוד.

לאלו שבאמת רציניים קבלו קוד קופון עם 300 ש"ח הנחה לקורס – TRH300

נתחיל מההתחלה: איך מקבלים זימון למיונים?

כדי לקבל זימון למיוני כלל חמ"ן, חשוב שתצטיינו בצו הראשון. כמה צריך להצטיין? ובכן, דפ"ר 60 זה הבסיס (ולעיתים תידרשו אפילו לדפ"ר 70 או 80 – אז אל תקלו ראש במבחני הצו הראשון), קב"א 53+ וגם מתאם הקצונה שלכם צריך להיות גבוה. אם אתם לומדים 5 יח"ל במקצועות כמו ערבית, מדעי המחשב, אלקטרוניקה, ביולוגיה, ביוטכנולוגיה, הנדסת תוכנה, כימיה, פיזיקה, אנגלית וכו' – דעו שזה מהווה יתרון, ובייחוד אם אתם מצטיינים ובעלי ציונים גבוהים.

חשוב לציין – מיוני כלל חמ"ן לא מיועדים לבנים שיכולים להתמיין לתפקידי לחימה.

על המיונים לחיל

בדרך כלל המיונים מתקיימים בין יוני לאוקטובר או בין פברואר לאפריל – זה תלוי כמובן במועד הגיוס שלכם. אז שימו לב שאתם מקבלים זימון בזמן. לא קיבלתם? אל חשש, אפשר להגיש בקשה באתר של מיטב, ולקוות שתקבלו את הזימון המיוחל. בגדול, תוכלו להתמיין רק למסלול אחד, או לחלופין להתמיין למספר מסלולים מקבילים (למעט המסלול של "תלפיות", כי אם תבחרו להתמיין למסלול זה, יתר המיונים יוקפאו). בכל מקרה, לא תהיה לכם אפשרות לוותר על מיונים למסלול ספציפי כדי להגדיל את הסיכויים להתקבל למסלול אחר, אז הביאו זאת בחשבון.

עוד חשוב לדעת שאם בחרתם להתמיין למיוני כלל חמ"ן, לא תוכלו להתמיין לתפקידים אחרים בצבא (וגם בדרך כלל המיונים האלה מקבלים עדיפות מבחינת צה"ל), למרות שיש מספר תפקידים שכן ניתן להתמיין אליהם במקביל, כמו גל"צ, להקות צבאיות, עתודה לקצונה וכו' (וגם למסלול גאמא סייבר). לא פחות חשוב – שירות בכלל חמ"ן כולל גם תחקיר בטחוני כמובן, חתימת קבע, וחתימה על טופס דין אישה כדין גבר.

שימו לב – המיונים למסלולי שחקים, חבצלות וגאמא סייבר מתקיימים בנפרד, ולכל אחד מהמיונים הללו יש קורס הכנה ייעודי.

אילו מבחנים צפויים לכם במיונים?

קיבלתם זימון למיונים, יש תאריך גיוס – ועכשיו אתם צריכים לצלוח את המבחנים על מנת להמשיך בתהליך המיון. בין המבחנים שיחכו לכם ביום המיונים יהיו מבחני אישיות ומבחנים פסיכוטכניים, למשל: הסקת מסקנות, הבנת הוראות, מבחן מכלש, מבחני קשר מילולי, מבחן תפיסה מרחבית, סדרות מספרים, מבחן באנגלית ועוד. כמובן שלצד כל אלה, יש גם ראיון עם פסיכולוג ומבחנים קבוצתיים. למרות שהמבחנים נשמעים מורכבים, אפשר להתכונן אליהם, לתרגל שאלות ותשובות ולשפר את סיכויי ההצלחה שלכם.

קורס הכנה למיוני כלל חמ"ן – והגדלת הסיכויים להתקבל לחיל המודיעין!

קורסי הכנה למיוני כלל חמ"ן יכולים לסייע לכם לצלוח את המיונים, ולהגדיל את הסיכויים להתקבל לתפקידים מעולים בחיל המודיעין. ערכת ההכנה של ניב רווח למשל, מכילה חומר עדכני, וכוללת תרגול של שלל המבחנים שמחכים לכם במיונים לחיל. כמו כן, לכל שאלה יש תשובות מפורטות והסברים, ובמסגרת התרגול, תוכלו לעבוד גם על מענה מהיר לשאלות במסגרת הזמנים האידיאליים למענה על המבחנים. יתרון נוסף ולא פחות חשוב – אפשר לתרגל גם מהמחשב וגם מהנייד, מה שאומר שתוכלו לתרגל בכל רגע נתון, גם בזמנים "מתים" כמו נסיעה בתחבורה הציבורית, המתנה בתורים ארוכים וכו'. אגב, את קורס הכנה אפשר לרכוש לפי זמנים, החל מ – 15 ימים ועד ל – 90 ימים, כך שתוכלו להתחיל להתכונן למיונים גם 3 חודשים לפני.

לאלו שבאמת רציניים קבלו קוד קופון עם 300 ש"ח הנחה לקורס – TRH300

שנסכם?

יום המיונים לחיל המודיעין אמנם כולל לא מעט מבחנים, וחלקם אף נחשבים למאתגרים. אבל לצד הכנה נכונה, תרגול מקצועי וקורסים ייעודיים – תוכלו גם אתם לעבור את המבחנים ולהמשיך להתמיין לקראת תפקיד מודיעיני מרתק בצה"ל. כאמור, תנאי הקבלה למיוני כלל חמ"ן מבוססים גם על הציונים שלכם מהצו הראשון, אז מאוד מומלץ לעבור גם קורס הכנה לצו ראשון, כדי שתוכלו להוציא את הציונים האופטימליים ביותר. כך או כך, אל תוותרו על קורס ההכנה למיוני כלל חמ"ן – משום שזה עשוי לקבוע את עתידכם הצבאי, ולסייע לכם להתקבל לתפקידים משמעותיים, מרתקים וסודיים בצה"ל.

בהצלחה.

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות