הכנה למיונים לגלי צה"ל

גלי צה"ל, תחנת הרדיו הצבאית המוכרת, היא אחת היחידות הנחשקות בצבא, במיוחד עבור מי שאוהב את עולם התקשורת. לא מעט סלבריטאים יצאו מגלי צה"ל, וזו אולי אחת הסיבות שמלש"בים רבים רוצים להתקבל ולשרת בתפקידים השונים של גל"צ. אתם יכולים להיות עיתונאים, שדרני רדיו, מפיקים ואפילו עורכי מוזיקה, כאשר יש עוד מגוון רחב של תפקידים שיחכו לכם – אם רק תתקבלו לגל"צ ותעברו את המיונים בהצלחה. מה מחכה לכם במיונים, ומה חשוב לדעת על קורס ההכנה? הכול כאן.

בהקלדת קוד הקופון tzav תקבלו 10% הנחה!

על גלי צה"ל

השירות בגלי צה"ל נחשב לשירות ייחודי וכזה שיכול לקדם אתכם מקצועית באופן משמעותי – גם, ואולי בעיקר אחרי השחרור מצה"ל, ולכן זה ממש לא מפתיע שכל כך הרבה מלש"בים מבקשים להתקבל לגל"צ (ואם נדבר במספרים, השמועות אומרות שמדובר על 2000 מועמדים בכל שנה!). בין הסלבריטאים ואנשי התקשורת שהתחילו את דרכם המקצועית בגל"צ, ניתן למנות את יעקב איילון, אברי גלעד, אילנה דיין, עודד בן עמי, עמית סגל, קרן מרציאנו, מתן חודורוב ועוד לא מעט אנשי תקשורת מוכרים וטובים.

היחידה מחולקת לכמה מחלקות, למשל מחלקת החדשות, גלגל"צ, צוות התוכן לדיגיטל, צוות האתר, מחלקת שיווק ועוד. חוץ מזה, בתוך היחידה יש כמובן אפשרויות קידום מעולות, כשאפשר להגיע לתפקידי פיקוד ואף לצאת לקצונה. כל זאת בהנחה שתצליחו לעבור את המיונים לגלי צה"ל.

אגב, התחנה עצמה ממוקמת ביפו, ברחוב יהודה הימית, והשמועות אומרות שהיא עתידה לעבור לעיר הבירה, ירושלים. מלבד זאת, יש גם אולפנים בירושלים, בבית החייל.

איך אפשר להתקבל לגלי צה"ל?

לפני הכל – כדי שתקבלו זימון למיונים, עליכם לעמוד בתנאי הקבלה לגל"צ. ראשית מבחינת הפרופיל הצבאי, התנאי עבור בנים הוא פרופיל 64 ומטה (פרופיל עורפי כמובן. לרוב, בנים עם פרופיל שמתאים ליחידות קרביות, לא יקבלו זימונים לגלצ). נוסף לזה, הדפ"ר צריך להיות 70+. כמו כן, ציון הקב"א יהיה 54 ומעלה לבנים, ולבנות נדרש ציון של 25 ומעלה. מבחינת הציונים של יום המא"ה, יש לקבל ציון 3+ בעיבוד מידע ו – 2+ בניהול וארגון. בגלל שנדרשים נתונים טובים, מומלץ גם לעבור קורסי הכנה לצו הראשון וליום המא"ה.

עומדים בתנאי הקבלה? מעולה. חשוב שנציין שהמיונים מתקיימים פעם אחת בשנה – אז אל תפספסו אותם. מה חשוב שתעשו מכאן? ובכן, בשלב הבא אתם פשוט צריכים לדרג בשאלון ההעדפות שלכם את תפקיד העיתונאי הצבאי. אם בשאלון ההעדפות שקיבלתם, התפקיד לא מופיע – תוכלו לפנות למיטב, ולבקש זימון למיונים (חיפוש קצר בגוגל, ותוכלו למצוא את הטלפון, המייל וכל פרטי ההתקשרות הרלוונטיים).

שנדבר על המיונים עצמם?

אם קיבלתם את הזימון, ויש לכם תאריך למיונים – זה בהחלט הזמן להתחיל ולהתכונן. טוב לדעת שבין המבחנים שתידרשו לעבור יש גם מבחני ידע כללי (בכל זאת, מדובר על תפקידים בתחום התקשורת, וזה אחד השלבים הכי קריטיים להצלחתכם במיונים), כשהמבחנים ייערכו גם בצורת שאלות אמריקאיות וגם שאלות פתוחות. בדרך כלל, צפויות בסביבות 100 שאלות, וחשוב להגיד שיהיו שאלות מורכבות, וכן תידרשו להציג ידע כללי נרחב בלא מעט תחומים, אבל החדשות הטובות הן שאפשר ואפילו רצוי להתכונן למיונים ולעבור קורס הכנה ייעודי וממוקד, שיסייע לכם לתרגל שאלות ממגוון רחב של תחומי ידע, וללמוד בהתאם.

מלבד מבחני הידע הכללי, מחכים לכם גם מיונים מקצועיים, בדרך כלל עבור מי שצלחו את שלב הידע הכללי. המיונים המקצועיים ממוקדים יותר לתפקיד שאליו אתם מתמיינים, כך שהם עשויים להיות שונים בין תפקיד לתפקיד. בין היתר, תעברו גם מעין סימולציה של מסיבת עיתונאים (כלומר, תינתן לכם ידיעה חדשותית מסוימת, ואתם תצטרכו לבנות שאלות עיתונאיות), תצטרכו להרכיב ידיעה חדשותית וכמובן גם מבחני קול וקריינות (אל תדאגו, גם אם אין לכם קול רדיופוני, מה שמבקשים לבדוק זה בעיקר כיצד אתם מדברים, מקריאים ידיעות חדשותיות, איך אתם הוגים את המילים, אם יש לכם דיקציה טובה וכו'). לצד המיונים הללו, יתבצעו כמובן גם מבחני דינמיקה קבוצתית וראיונות אישיים (שמאוד מאפיינים תפקידים שונים בצה"ל).

להגדיל את הסיכויים להתקבל לגלי צה"ל – ולהירשם לקורס הכנה מקצועי וממוקד

כאמור, יש לא מעט מועמדים שמגיעים למיונים, מה שאומר שכדי להתקבל לגלי צה"ל, חשוב שתהיו מספיק בולטים ובתור התחלה, תפגינו ידע כללי נרחב (זה מה שיסייע לכם לעבור את השלב הראשון של המיונים).

קורס הכנה למיונים של גלי צה"ל יכין אתכם למיונים באופן האופטימלי ביותר, ויסייע לכם להגיע למבחנים בביטחון. בין שלל הקורסים שקיימים כיום בשוק, נרצה לציין לטובה את הקורס של ניב רווח, שכולל תרגול והכנה למבחני הידע הכללי, כשניתן גם לאפס את המבחנים ולתרגל שוב ושוב ושוב. בין התחומים שניתן לתרגל בקורס: אקטואליה, היסטוריה, גיאוגרפיה, דגלי מדינות, ערי בירה, היסטוריה של מדינת ישראל, מדינות אויב ומדינות שכנות לישראל, מוזיקה ועוד.

לצד הקורס, מומלץ לנסות וללמוד כמה שיותר דברים ולצבור ידע כללי נרחב. מה עוד? נסו לדבר בעברית ללא שגיאות, להתאמן על קריינות נכונה ולעבוד על הדיקציה שלכם. כל אלה יסייעו לכם להגדיל את הסיכויים להתקבל לאחת היחידות הכי מבוקשות בצבא.

בהקלדת קוד הקופון tzav תקבלו 10% הנחה!

מוכנים לשירות משמעותי ומיוחד?

אין ספק שהשירות בגלי צה"ל נחשב לשירות מאתגר, מעניין ומלא סיפוק, שירות שיכול לקדם אתכם מקצועית גם לאחר השחרור ולהעניק לכם מקצוע לעתיד. אל תוותרו על קורס ההכנה, משום שהוא יכול לשפר את הסיכוי להתקבל – באופן משמעותי.

בהצלחה.

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות