קורסי הייטק

ברוכים הבאים לסטארט אפ ניישן: הענף שבו אתם לא מועמדים למשרה אלא טאלנטים מחוזרים, בעלי משרה בשכר חודשי בעשרות אלפים, לא כולל אופציות – ומי שבוחרים את מקום העבודה שלהם, לפי האגדה (או שלא?), על בסיס טעמי הגלידה. אבל מלבד התנאים הנוצצים, בהחלט עובדים כאן קשה, נתונים לאתגרים וללחצים מזן אחר, יוצרים קשרים ומתקדמים בתהליך בלתי פוסק. כל זה נשמע תפור למידותיכם? הנה כל מה שתצטרכו לדעת על קורסי הייטק – המשרות השונות, הרקע הרלוונטי ותנאי הקבלה.

נתחיל מההתחלה: מה צריך כדי לעבוד בהייטק?

אם סיימתם תואר או לימודי תעודה במסלול רלוונטי, צברתם ניסיון כשכירים או עצמאיים ועברתם השלמה לקורס הייטק מסוים, יש לכם פוטנציאל גבוה להתקבל למגוון תפקידים בהייטק. לצד התפקידים הטכנולוגיים המגוונים, תוכלו להתמודד גם על משרות שאינן טכנולוגיות כלל, כמו למשל מתחום משאבי אנוש המהווה את אחת מליבות הענף בשל מדיניות הגיוס והתחרות על העובדים הטובים ביותר, משרות במחלקות השיווק השונות כמו ניהול קמפיינים או סושיאל מדיה וכמובן בתחומי ניהול הלקוחות בדגש על Costumers Success.  אז מהם קורסי ההייטק המומלצים? איפה אפשר ללמוד את התחום ומה חשוב לדעת? הכל כאן.

קורסי הייטק מומלצים

תחום הייטק נחשב למגוון במיוחד, כך שבתוכו אפשר למצוא עשרות קורסים שונים המתמקדים בתחומים ובתתי תחומים שהתעשייה שמה עליהם דגש מרכזי. למעשה, בכל אחד מהתחומים שנציג כאן וברבים אחרים, ההערכה היא כי חסרים אלפי עובדים ולכן בוגרי הקורס שיצברו ניסיון, יוכלו להשתדרג במהירות לתפקידים בכירים יותר בתחומם ולהרוויח הרבה תוך זמן קצר.

קורס QA

QA הוא תחום מפתח חיוני מאוד בענף ההייטק, שאמון על בקרת איכות לממשקים, תוכנות ואפליקציות שונות לפני שהן עולות לאוויר. התחום דורש ירידה לפרטים הקטנים ומתן פתרונות לבאגים ובעיות שונות. העובדים שיוצאים מקורס QA לוקחים חלק בתהליכי פיתוח תוכנה, אפיון ובקרת איכות, תוך חשיפתם לשפות קוד וטכנולוגיות שונות.

קורס UI/UX

כל ממשק טוב מכיל עיצוב וחוויית משתמש בלתי מתפשרים. כדי להגשים אותו במובן האידיאלי ביותר, העוסקים בתחום ה- UI/UX מבצעים אפיון ובקרה במגוון פרמטרים, החל משימוש נכון בכפתורים, אינפוגרפיקות, אנימציות ופונטים (UI) וכלה במבנה וארגון המבטאים קשר הגיוני ורציף במסלול הגלישה (UX). בוגרי קורס UI UX ישתלבו בכל חברות ההייטק תוך שהם משפרים ומייעלים את תוצרי הארגון והופכים לשותפים קריטיים לכל תהליך הפיתוח, הבקרה ולעתים גם המרקטינג.

קורס ניהול מוצר

כל חברת הייטק נדרשת לפיתוח מוצרים מהיר מאוד, כתוצאה מסביבה תחרותית ודינמית. ניהול מוצר הוא תחום מהותי שעוסק בניהול והובלת פרויקטים, החל מפיתוח המוצר, דרך הגדרת הבעיה וניתוח התחרות, קביעת תוכנית עסקית ודרישות מוצר וכלה בעריכת בדיקות ובקרה, השקה ומדידת התוצאות. קורס ניהול מוצר נחשב לאחד הקורסים המובילים והמבוקשים בתחום ההייטק – והוא ללא ספק חלק בלתי נפרד מרשימת קורסי ההייטק המומלצים.

סייבר ואבטחת מידע

תחום הסייבר צובר תאוצה משמעותית בעשור האחרון ונלחם במגוון דרכים בגורמים עוינים המבקשים לבצע פשיעה ממוחשבת, גניבה או העתקת מידע, ריגול תעשייתי וגרימת נזק מכוון וכבד לארגונים השונים. כתוצאה, נחשב התחום לאחד המבוקשים ביותר בהייטק, שמעניק לעובדיו אתגר ייחודי ולעתים גם לא מעט אקשן. כיום ניתן להירשם לקורס סייבר, וללמוד את התחום על בוריו.

DevOps

אחד התחומים המבוקשים בלימודי ההייטק ולא בכדי, שכן חברות רבות מתחרות על המועמדים הטובים ביותר בתחום, שבולטים בשליטתם בתכנות ושפות קוד המאפשרות להן לשפר את תהליכי הפיתוח וניהול הגרסאות. DevOps הוא תחום מאתגר למדי, המשלב בניית כלי תמיכה במערכות הארגון ויתאים מאוד למי שרוצה ללמוד שפות קוד וכלים מגוונים. חשוב לומר שיש כמה וכמה קורסי תכנות שונים, ועל כן מוטב לברר מבעוד מועד ולבחור את הקורס האידיאלי עבורכם.

קורסי הסבה להייטק

החדשות הטובות הן שישנם קורסי הסבה להייטק שלא דורשים כל ניסיון קודם, למעט מיומנות טכנולוגית סבירה ויכולת למידה מהירה. הענף מעוניין תמיד באנשים טובים גם מבחינת ההון האנושי וההתאמה של בעלי משרות רלוונטיות למאגר העובדים הקיים בכל ארגון, כך שלא תמיד ההשכלה המקצועית בתחום הספציפי שאתם מתמודדים עליו תהיה זו שתכריע האם תגיעו לעבוד באותו ארגון.

קורסי ההסבה יתאימו מאוד לאקדמאים שמעוניינים להגיע לענף ההייטק ולהשתכר בו בהתאם למיומנויות, היכולות והשאיפות האישיות. לשם כך, יהיה להם קל מאוד להתחיל דרך קורס כמו QA שאינו מצריך היכרות כלשהי עם ענף ההייטק ומוכוון כמעט לחלוטין לאנשים בעלי רקע אקדמי.

גם אנשי עסקים שמכוונים להתפתחות מקצועית ימצאו כאן את מקומם, בדגש על מי שבאים מעולמות ה-HR או השיווק והפרסום, מרקע ניהולי של פיקוח על צוותים מקצועיים, אנשים בעלי ניסיון בתחומים אופרטיביים, ניהול מוצר ואף ניהול פרויקטים שונים בדרגות מורכבות למיניהן.

מלבד כל אלה, יש גם קורלציה גבוהה מאוד בין עולמות הערכים המגולמים בתעשיית ההייטק לבין האנשים שחיים ופועלים בה וביניהם אנשי חינוך שמביאים מהשקפת עולמם ויכולת ההוראה שלהם למקום העבודה החדש, אנשים ונשים מהמגזר החרדי, בעלי עסקים וכל מי שרוצה להרחיב את אופקיו ולהתפתח מקצועית.

תנאי הקבלה ללימודי הייטק

בכלליות, יש קורסים שתנאי הקבלה שלהם גבוהים ורבים יותר ביחס לקורסים אחרים, אך אפשר למצוא מספר תנאים מרכזיים בלימודי ההייטק, שאמורים להימצא אצל כל הלומדים:

  • רקע תעסוקתי או לכל הפחות אקדמי – הסבה להייטק בהחלט דורשת ניסיון קודם ומצטבר, בין אם במשרות שונות ובין אם בעולם האקדמי. בלימודים אלה ניגשים ישר ולעניין לעשייה המעשית והם אינם מוכוונים ללימודי תיאוריה וגישות פילוסופיות, שאמורות להתוות את תפיסת עולמם וערכיהם של הלומדים, בטרם יפגשו בעצמם את השטח.
  • מיומנות טכנית/ טכנולוגית סבירה – קשה מאוד להתמודד עם אתגרי ההייטק ללא היכולת להסתגל לכלים, ממשקים ופלטפורמות עבודה ממוחשבות שונות. ולכן גם אם הבסיס הטכנולוגי מועט מאוד אך היכולת לקלוט שפות, מתודות עבודה ותהליכים היא ברמה טובה, אפשר לצלוח בקלות את הקבלה לקורס הרלוונטי.
  • רמת אנגלית טובה – חלק ממסלולי הכניסה להייטק דורשים שליטה מאוד טובה בשפה האנגלית ונכונות לשוב ללימודי השפה הבסיסיים תוך רכישת כישורים ומיומנויות חדשות בשפה האנגלית.

להשתלב בהייטק זה בהחלט אפשרי!

אם אתם חולמים על קריירה מצליחה ורווחית בתעשייה עם אופק, אתגר והון אנושי מצוין – קורס לימודי הייטק יביא אתכם בקלות רבה אל המטרה. התחום רווי תוכניות ואפשרויות תעסוקה, כך שכל אחד יוכל למצוא כאן את מקומו. עם מעט הכוונה והעמקה לתוכניות הקורסים השונות, תגלו לפחות כמה אופציות שיביאו את הכישורים והמיומנויות שלכם לידי ביטוי בדרך הטובה ביותר. יש לא מעט קורסי הייטק מומלצים, כאלה שיוכלו להעניק לכם את ההשכלה הרלוונטית כדי שגם אתם תוכלו להשתלב בתעשייה ענפה שצומחת ומתפתחת מיום ליום.

קורסי הייטק

שאלות נפוצות

חלק מהקורסים מבוקשים בשל רף הכניסה היעיל שלהם לשוק, אחרים בשל החוסר ב"ידיים עובדות" שמגדיל כמובן את הביקוש. וכך הופכים קורס ה-QA, השיווק הדיגיטלי, הבינה המלאכותית והדבאופס לנחשקים מכולם.

הקורסים השונים לא מתחייבים לספק עבודה בסיום הלימודים, אך יש תוכניות שמקדמות את הבוגרים שלהן בשוק ומציידות אותם בכלים רלוונטיים למשרות בתחום.

אפשר להתקבל לעבודה גם עם תעודה (ולא בהכרח רק תואר, כשזה תלוי במשרה ובתפקיד שאליו מתמיינים). כל משרות הענף מגייסות בוגרים טריים למשרות ג'וניור, כאשר בהיעדר קורס או תואר רלוונטיים סביר להניח שהמועמדות שלכם תידחה.

כן, אך תידרשו לרקע כלשהו בענפי העבודה ו/או שירות צבאי שקודם לקבלתכם לקורס ושמביע ניסיון קודם, כישורים ומיומנויות שניתן לחזק במסגרת הקורס.

קיימים קורסי אונליין המוכוונים לשילוב בתעשיית ההייטק, שמאפשרים לבחור את סוג הקורס הרלוונטי וללמוד אותו מהבית, בקצב ובתנאים שלכם.

עצרו וחשבו: האם יש לכם "תפקיד חלומות" מסוים? האם תחום ספציפי מעניין אתכם במיוחד? מהו הניסיון המקצועי שצברתם ומה נהניתם לעשות בעבר? האם אתם מכירים אנשים בתחום שמסוגלים לכוון אתכם ולהמליץ על הקורס המתאים בעבורכם? תשובות לשאלות אלה אמורות לסייע לכם מאוד.

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות