קורס פסיכומטרי

הפסיכומטרי הוא לא פחות ממבחן לחיים: 190 דקות של לחץ וריכוז, מתנקזים לכדי קבלתכם ללימודים אקדמיים, שישרטטו את עתידכם האישי והמקצועי. אז שווה להשקיע בהכנה טובה? שווה בהחלט. מיד תגלו מדוע קורס פסיכומטרי עדיף על כל למידה עצמאית ללא מסגרת ומה קורה בבחינה עצמה שכל כך חשוב להיערך אליה מראש.

נעים להכיר: פסיכומטרי

לבחינה הפסיכומטרית יש מטרה מרכזית אחת: לחזות את סיכויי ההצלחה העתידיים שלכם בעולם האקדמי. במילים אחרות, האקדמיה יוצאת מנקודת הנחה שהכישורים והיכולות שתפגינו בבחינה, ישקפו את אלה שתידרשו להם בענפי ההשכלה הגבוהה וכך אם תקבלו בפסיכומטרי ציון גבוה – סימן שיכולות הלמידה שלכם גבוהות ומתאימות לדרישות.

ועם זאת, כדאי שתדעו שהפסיכומטרי הוא לא המדד היחידי שבוחן אתכם והוא משולב עם ממוצע הבגרויות שלכם, מה שאומר ששווה בהחלט להשקיע בשניהם.

מה עוד חשוב לדעת על הפסיכומטרי?

 • זה אינו מבחן אינטליגנציה, אלא מבחן ממיין לקבלתכם לחוגי תואר ראשון שונים
 • למבחן אין כל קשר למשרד החינוך. הגוף שאחראי עליו הוא המרכז הארצי לבחינות והערכה, שעורך אותו פעמיים בשנה ובמועדים שמפורסמים מראש.
 • המבחן הוא אמריקאי, מכיל 8 פרקים באורך של 20 דקות כל אחד המכילים חשיבה מילולית, כמותית ובקיאות באנגלית + מבחן כתיבת חיבור שאורכו 30 דקות.
 • שניים מתוך 8 הפרקים הם פרקי פיילוט, שלא ייכללו בציון הסופי שלכם, אך לא תוכלו לדעת מי מהפרקים הוא אכן כזה.
 • הציון המקסימלי הוא 800, כאשר הציון האישי שלכם יחסי ליתר הנבחנים באותו המועד.

קורס פסיכומטרי: הכנה מקצועית למבחן הגורלי

תשכחו מהבגרות בהיסטוריה ומבחני הפתע באלגברה – הבחינה הפסיכומטרית שונה לחלוטין מכל בחינה שעברתם עד כה ולכן צריך להתכונן אליה היטב. הבחינה נערכת ללא חומרי עזר, מחשבון, דף נוסחאות או מילון (אלא אם תצליחו לקבל הקלות בשל ליקויי למידה מוכחים) ולכן תצטרכו להכיר לעומק את כל התצורות והסגנונות של השאלות השונות ולתרגל אותן שוב ושוב, על מנת להיצמד לזמני הפרקים ולדעת לזהות "מלכודות" שמסתתרות בתשובות האמריקאיות.

וזהו רק קצה המזלג, משום שלבחינה הפסיכומטרית יש מבנה שאלות וגם עשרות נתונים שונים שחשוב להכיר מראש ולהגיע מוכנים אליהם כמה שיותר, כך שקשה מאוד לגשת לבחינה ללא קורס הכנה איכותי.

אז איך בוחרים את קורס הפסיכומטרי?

עשרות חברות מתחרות על הזכות לרשום אתכם לקורס שלהן ולהכין אתכם לבחינה הפסיכומטרית, אך רק אחת תנצח. מי זו תהיה? המטרה שלכם היא לקבל את הציון הגבוה ביותר בבחינה, אבל הנה כמה פרמטרים נוספים שכדאי להכיר כדי לבחור נכון:

 • תשוו מחירים – עלות הקורס לא נמוכה במיוחד, ומחיר יוקרתי לא אומר שהקורס או המדריך הם הכי טובים.
 • בדקו את הוותק – כמה שנים עובדים המדריכים במכון הפסיכומטרי? מדריך וותיק שראה המון וניגש בעצמו לבחינה מידי פעם, ידע לתת לכם עוד הרבה מעבר ברמת הטיפים הקטנים ושיטות הלמידה והתרגול.
 • בדקו את גודל הכיתה – הקורס מועבר בכיתות של 20-25 לומדים בדרך כלל, אך אם ברור לכם שאתם זורחים בכיתות קטנות, התמקדו בקורסים אינטימיים יותר או אפילו בקורסים מקוונים.
 • בקשו לראות את חומרי הלימוד – קורס הפסיכומטרי מצייד אתכם בספרים, חוברות תרגול, שיעורי בית ועוד המון חומרים, אך מומלץ למדוד כמות ולא איכות: מה יש בכל חוברת? כמה מבחני תרגול תקבלו בסך הכל? האם החומר מאורגן ופרקטי מבחינת צורת הלמידה שלכם?
 • חשבו על מיקום הקורס – כל יישוב מכיל קורס פסיכומטרי כזה או אחר ולכן ההגעה לקורס וממנו היא שיקול משמעותי, בעיקר אם אתם לוקחים קורס ערב שצפוי להסתיים בשעה ממש מאוחרת – ואולי בכלל עדיף לכם לבחור בקורס אונליין?

קורס פסיכומטרי אונליין

מאז שנת 2020 הרבה השתנה בעולמנו, וגם היכולת לגשת לפסיכומטרי. כיום אפשר לוותר על הקורס הפרונטלי שדורש מכם הגעה ונסיעות רבות רק כדי לעמוד בפתח הדלת על הדקה, ואף ניתן לחסוך חלק עצום מהרעש הכיתתי והשאלות שנשאלות שוב ושוב. הפתרון – להירשם לקורס פסיכומטרי אונליין.

קורס מהסוג הזה מועבר בצורה פשוטה ונגישה דרך שלל סרטוני וידאו, בהם תוכלו להתרכז בשקט ולהפנים את המידע בצורה הרצויה, לצפות בהמחשות על המסך וללמוד בקצב והתנאים שלכם. לקורס אונליין יש מגוון רחב של יתרונות, והוא עשוי להתאים למרבית האנשים.

כל השיעורים מוקלטים

אין צורך לנסות לקלף מהזיכרון את מה שלמדתם בכיתה ותוכלו לחזור שוב ושוב על כל חלק ושיעור, עד להבנה מלאה.

אפס בזבוזי זמן

הישיבה בבית מול המסך תכליתית פי כמה וכמה מהגעה פיזית לקורס אחרי עמידה בפקקים, נסיעות מייגעות באוטובוסים או הסחות דעת שמונעות מכם להתרכז דווקא היום. האמת היא שקורס אונליין הוא חסכוני כל כך בזמנים, כך שאפשר אפילו לשמור על העבודה במשרה מלאה וללמוד מתי שנוח.

אין בעיית מיקום

ולא רק במובן של הנסיעות לכיתה ובחזרה, אלא גם בחיפושי המקום בכיתה אם הגעתם חלילה קרוב לתחילת השיעור ממש, או בחיפושי חניה מייגעים. בוודאי שאין גם תחושת צפיפות או ריחות ורעשים שמונעים מכם להתרכז כמו שצריך.

מה לומדים במסגרת קורס פסיכומטרי?

קורס הפסיכומטרי מספק הדרכה והכנה בשלושת נושאי הבחינה: כמותי, מילולי ואנגלית. כמובן שאפשר להגיע עם מעט ידע בסיסי מראש בתחומים האלה ותצטרכו לתרגל כמה שיותר בתחומים שקשים לכם יותר.

 • החלק הכמותי: הפרקים הכמותיים מבוססים בחלקם על חישובים פשוטים (אך מהירים מאוד) ובחלקם על היגיון בריא. הקורס יעזור לכם לטפח חשיבה בריאה בנוגע לפתרון כל סוגי השאלות ולסייע לכם לתרגל אותן עד שתצליחו לענות במהירות ונכון על כל שאלה.
 • החלק המילולי: כאן תפגשו אתגרים שנוגעים לשפה העברית, אך גם להיגיון השימוש בשפה ולמשמעויות הנובעות ממנה. הקורס יאפשר לכם להבין כיצד לגשת לשאלות המילוליות המורכבות, לרכוש טכניקות עבודה ופתרון יעילות ולעזור לכם לתרגל כמה שיותר את הבנת הנקרא ומילים קשות.
 • החלק של פרקי האנגלית: קורס הפסיכומטרי יעזור לכם להתוודע טוב יותר לשפה האנגלית באמצעות חומרי קריאה מתאימים וטכניקות למענה מהיר ויעיל לשאלות, גם מבלי לקרוא טקסט שלם.

בשורה התחתונה:

כל מי שמעוניין ללמוד באקדמיה ולהתכוונן לתואר ראשון הפותח דלתות לקריירה איכותית, נדרש לעשות קורס פסיכומטרי. בחירת הקורס מוכרחה להתאים לאתגרי הלמידה האישיים ולאופן שבו אתם רגילים ומעדיפים ללמוד ולכן דעו שאפשר לנצל את היצע הקורסים העצום כדי לקבל החלטה יעילה. כיום לומדים רבים מעדיפים ללמוד קורס פסיכומטרי מקוון שחוסך משמעותית בתהליך הלמידה, ממקד ומפקס, כך שיהיה לכם קל יותר להגיע לבחינה בטוחים בעצמכם ולהוציא ציון מספק.

לימודי פסיכומטרי

שאלות נפוצות

המחיר נע בין 4,500-7,800 ₪, תלוי במכון ובמיתוג שרכש לעצמו. קורס אונליין צפוי לעמוד על הטווח הנמוך של המחירים ולכן כדאי שתקראו כאן על יתרונותיו.

הקורס מספק ידע, הכוונה ותרגול בשלושת חלקי הבחינה הפסיכומטרית: מילולי, אנגלית וכמותי. הלימודים כוללים הן את טכניקות המענה לשאלות הבחינה והן תרגול ולמידה שוטפים, המסייעים להגיע מוכנים לבחינה מכל הכיוונים.

אם אתם מעוניינים להשתלב בלימודי תואר ראשון, תצטרכו לגשת לבחינה הפסיכומטרית, המספקת יחד עם ציוני הבגרות הערכה בנוגע ליכולות הלמידה שלכם והתאמתם לחוג שמעניין אתכם. ככל שהציון גבוה יותר – כך תוכלו להתקבל גם לחוגים עם דרישות משמעותיות (רפואה, הנדסה וכו').

עקרונית כן, אך למידה עצמאית לא תניב לכם את כל הטיפים, תהליכי העבודה, מתודות וטכניקות למענה לשאלות שתרוויחו מהקורס. אם אתם אוהבים ללמוד לבד ומעדיפים לעבוד ולתרגל באפס הסחות דעת, כנראה שקורס אונליין הוא התשובה המושלמת בעבורכם.

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות