קורס UI UX

אחד התחומים המעניינים, הסוחפים וגם החמים של הרגע בקורסי ההייטק והדיגיטל הוא עיצוב ואפיון חוויית משתמש, או בז'רגון המקצועי: UX/UI. זהו התחום שקובע כיצד ייראה ויתבטא הממשק שמתקשר עם הלקוח ואחת הסיבות המרכזיות לגדולתם של אתרים ואפליקציות כמו Waze, BUYME, משלוחה, מורנינג ועוד רבים אחרים. אז היכן לומדים קורס UI UX, למי באמת זה מתאים וכמה בדיוק מרוויחים? כל מה שצריך כדי לקבל החלטה נמצא ממש כאן. נתחיל עם סקירת מוסדות הלימוד, ובהמשך תמצאו גם מידע נרחב על התחום ואפשרויות התעסוקה לבוגרים.

איפה אפשר ללמוד UI/UX? סקירת מוסדות הלימוד השונים:

רגע לפני שתשוטטו בכל האתרים הרשמיים של מוסדות הלימודים השונים, הכנו לכם סקירה קצרה של מוסדות הלימודים הבולטים והפופולאריים בתחום, תוך שימת דגש על היתרונות של כל מוסד והמסלולים שהמקום מציע לתלמידים. זאת ועוד, על מנת לסייע לכם לבחור את מוסד הלימודים האידיאלי ביותר עבורכם.

ג'ון ברייס

אחד ממוסדות הלימודים המוכרים ביותר בכל הנוגע לתעשיית ההייטק, הוא ג'ון ברייס. לצד מגוון רחב של קורסים שונים, המוסד מציע גם קורס חוויית משתמש UX. הקורס נמשך 130 שעות אקדמאיות, שמסתכמות ב – 26 מפגשים, כאשר ניתן להירשם ללימודים בפריסה ארצית, בערים כמו תל אביב, חיפה או ירושלים. הקורס מתאים לאנשים שיש להם רקע מעשי באחד מתחומי ההייטק השונים (רשימה מפורטת תמצאו באתר הרשמי של המקום) – כלומר הוא אינו מתאים למתחילים, וכדי להתקבל ללימודים יש לעבור ראיון אישי ולמלא שאלון לבדיקת התאמתכם. הקורס כולל גם סדנאות עבודה קבוצתיות ושלל מיומנויות מקצועיות פרקטיות. בתום הקורס, הבוגרים שהשלימו את כל חובותיהם יקבלו תעודת סיום מטעם ג'ון ברייס.

היתרונות העיקריים של הקורס בג'ון ברייס:

 • הלימודים מתקיימים בשעות הערב, ובכך הם מתאימים גם לתלמידים שעובדים במשרה מלאה.
 • ליווי צמוד ועזרה בכל הנוגע לשוק העבודה בתעשייה, ועזרה מקצועית בבניית תיק עבודות.
 • קורס מקיף ומקצועי, שכולל גם מסלול הסמכה.
 • הקורס כולל גם התנסות מעשית, זאת לצד הלימודים התיאורטיים.
 • התלמידים יקבלו הערכה אישית ומקצועית, מתוך מטרה לחזק את חולשותיהם של התלמידים ולסייע להם להיות מקצועיים בתחום.

האקריו

להאקריו יש שם ומוניטין של שנים בתעשיית קורסי ההייטק, ולא מעט מבוגרי הקורסים מצליחים להשתלב בתעשייה בתפקידים שונים. נתון מעודד ומשמח הוא ש – 83% מבוגרי האקריו השתלבו בתעשיית ההייטק ומצאו עבודה רלוונטית לתחום לימודיהם. בהאקריו מציעים קורס חוויית משתמש ועיצוב לדיגיטל בשילוב כלי AI, זאת במסגרת של 130 שעות אקדמאיות – כשהקורס אינו מתאים למתחילים ומיועד למעצבים גרפיים או לבעלי ניסיון בתחום. הקורס מקנה לתלמידים מגוון רחב של מיומנויות מקצועיות וכלים ייחודיים באפיון חווית משתמש – ולמעשה מכין אותם לשוק העבודה. תוכנית הלימודים המלאה מופיעה באתר הרשמי של האקריו, כך שתוכלו לעבור על הקורסים השונים ולהשוות את הסילבוס למוסדות נוספים.

היתרונות העיקריים של הקורס בהאקריו:

 • הקורס מוכר לפיקדון, וניתן לנצלו.
 • התלמידים יקבלו שנת חברות בחינם באיגוד המעצבים של ישראל.
 • ליווי אישי ומקצועי בכל הנוגע לבניית תיק עבודות.
 • לימוד תוכנות AI, בהתאמה לשינויים והעדכונים בתעשייה.

אוניברסיטת חיפה

לצד מוסדות הלימודים השונים, אפשר ללמוד את תחום ה – UIUX גם באוניברסיטאות, כשאחת האופציות היא אוניברסיטת חיפה. האוניברסיטה מציעה מספר מסלולים שונים. למשל, ישנו מסלול שמיועד למעצבים גרפיים והוא כולל 10 מפגשים, 50 שעות אקדמאיות, כאשר מתוך אותן שעות, מוקדשות 18 שעות לתרגול. כמו בקורסים דומים, גם פה, הקורס מיועד למעצבים גרפיים ולבעלי ניסיון בתחום. נוסף לכך, ישנו מסלול נוסף שמתאים למתחילים ((UX DESIGNER והוא כולל 30 מפגשים, שנמשכים לאורך 150 שעות אקדמאיות (מתוך אותן שעות יהיו 70 שעות תרגול). במסלול זה הלימודים מתקיימים באופן פרונטלי, אך עם זאת, מועברים גם בזום במקביל. קורס נוסף מבית אוניברסיטת חיפה (UX ARCHITECT), הוא קורס מתקדם, המונה 120 שעות אקדמיות, 22 מפגשים, והוא מיועד לוותיקים או לבוגרי קורסים קודמים.

היתרונות העיקריים של הקורס באוניברסיטת חיפה:

 • ישנם שלושה מסלולים, כשאחד המסלולים מתאים למתחילים בתחום.
 • יש אפשרות להגיע לשיעורים הפרונטליים או לצפות בהם דרך זום.

האוניברסיטה הפתוחה

האוניברסיטה הפתוחה מציעה מגוון רחב של קורסים, והיא מהווה מוסד לימודים אידיאלי עבור לא מעט אנשים. קורס אפיון ועיצוב חוויית משתמש מטעם האוניברסיטה הפתוחה מתקיים בחסות מערך לימודי החוץ של האוניברסיטה, בשיתוף מכללת INT. הקורס כולל 440 שעות אקדמאיות, שזה בין הקורסים המורחבים ביותר שיש כיום (ביחס ליתר הקורסים בסקירה, ומבחינת היקף השעות כמובן), והיקף השעות מתחלק בין שעות לימודים אקדמאיות לבין שעות תרגול ועבודה עצמית על הפרויקטים השונים.

היתרונות העיקריים בקורס של האוניברסיטה הפתוחה:

 • כמות שעות אקדמאיות גדולה יחסית.
 • שילוב בין לימודים תיאורטיים לבין תרגול מעשי ופרקטי.
 • הלימודים במסגרת מודל ייחודי שמשלב למידה עצמאית של הסטודנטים.
 • ליווי ייחודי לבוגרי הקורס בכל הנוגע למציאת עבודה רלוונטית.
 • הקורס מתאים למתחילים בתחום.

מכללת תפנית חולון

מכללת תפנית בחולון, היא מכללה מוכרת בכל הנוגע לתחום העיצוב הגרפי, התקשורת החזותית ותעשיית בניית האתרים. לצד מוסדות לימודים נוספים, גם מכללת תפנית בחולון מציעה קורס לעיצוב ואפיון חוויית משתמש, הכולל שילוב בין ידע תיאורטי לבין תרגול מעשי. הקורס נלמד בהיקף של 43 שעות אקדמאיות, וכדי להתקבל לקורס תצטרכו להציג תעודת 12 שנות לימוד וידע מוכח בתוכנות עיצוב כמו פוטושופ ואילוסטרייטור.

היתרונות העיקריים בקורס של מכללת תפנית:

 • הקורס משלב לימודים תיאורטיים לצד תרגול מעשי.
 • בקורס כולל גם הדרכה אישית, ותיק עבודות אותו תוכלו להציג בהמשך למעסיקים פוטנציאליים.
 • ניתן להירשם ללימודי בוקר או ללימודי ערב בהתאם לבחירתכם.
קורס UI UX

קורס UI UX: ללמוד מקצוע נחשק ומבוקש

אתם נכנסים לאפליקציה, תוכנה או אתר ועוברים מעין מסע המיועד להרשמה, הדרכה, מנוי או הפקת מידע. האם חוויית השימוש הייתה נוחה ואינטואיטיבית? סימן שמאחוריה עמדו אנשי UX/UI שדאגו לדיאלוג מנצח בין מה שאתם הגולשים חושבים, צריכים ומצפים לבין מטרות הפלטפורמה. זהו דיאלוג המתקיים בעזרת כפתורים, בועיות מידע וזרימת תהליכים באופן כמעט אנושי לחלוטין וחשוב מכל – ברור ויעיל עבור המשתמשים. 

הלכה למעשה, UX ו-UI הם שני עולמות שנקשרים לחוויית המשתמש. UX הוא אפיון חוויית השימוש בממשק עצמו (מהירותו, בהירות התוכן ועוד), בעוד ש-UI הוא אפיון החוויה הוויזואלית (גודל הכפתורים, הגרפיקה וכו'). שני אלה יוצרים פלטפורמה פרקטית, אסתטית ופשוטה לניווט ולתפעול, אותה יוצר אדם מוכשר ובוגר קורס בתחום בהכרח.  

בשל הבנה מפותחת בקרב ארגונים וחברות לגבי הצורך בחוויית משתמש איכותית ואף מבריקה, התפתח צורך אדיר במעצביUX/UI  מעולים שיוכלו לקחת את העסק לרמה הבאה ולהגדיל את רווחיות החברה פי כמה וכמה. זו הסיבה שמעצבים מתחילים צפויים לשכר התחלתי נוצץ: כ-13,000 שקלים לאחר שנת ניסיון אחת ושכר מתגמל ומכובד ביותר כבר בתוך 3 שנים בטווח של 22,000-30,000 שקלים לחודש.

תנאי קבלה

קורס UI UX מיועד בעיקר לאנשים עם רקע מוכח בתחומים ייעודיים כמו תכנות, דיגיטל או ניהול מוצר ולכן מתאים למי שכבר רכשו השכלה בתחומים אלה ולכל הפחות לבעלי מיומנויות טכניות, מחשוביות וגרפיות מפותחות. הדרישה ברוב מוסדות הלימוד היא ל-12 שנות לימוד + השכלה רלוונטית, לעתים יידרשו גם ראיון אישי ומבחן מקצועי שבודק ידע בתוכנות גרפיות, שליטה באנגלית ומיומנויות מחשב.

מה לומדים במסגרת הקורס?

הלימודים נחלקים ללימודי UI ולימודי UX – לכל אחד מהם תתי נושאים שמרכיבים את התחום ומבססים את ההתמקצעות בו. UX מתמקד בחוויית משתמשים ולכן כרוך בשיעורי אפיון וחקר משתמשים, פסיכולוגיה והתניה קוגניטיבית, המוח האנושי ודרכי פעולתו. UI מתמקד בעיצוב וכולל שיעורי גרפיקה, אסתטיקה, עיצוב אתרים, תוכנות עיצוב כמו אלמנטור או פיגמה ועוד. לאורך הלימודים יוגשו משימות ועבודות רבות ובסיומן פרויקט גמר המהווה תיק עבודות.

האם אפשר ללמוד אונליין?

בשל העובדה שמדובר בתחום שפונה למשתמשים במרחב הדיגיטלי, חלק גדול ממוסדות הלימוד מציעים לימודי אונליין. זהו יתרון אדיר לקורסיסטים שמגיעים באופן טבעי ללימודים מתוך מסלול מקצועי פעיל וזקוקים לשילוב מתאים בין יום העבודה והלימודים שאינו כרוך בנסיעות או שהות פיזית במקומות מרוחקים.

קורס UI UX למתחילים או ללא ניסיון

אמנם ציינו שרוב הקורסים יתאימו לבעלי ניסיון או רקע רלוונטי בעולמות המשיקים, אך ישנם גם מקומות שמתאימים לחסרי ניסיון או ידע קודם. ועם זאת, הקורס לא ילמד אתכם מיומנויות מחשב בסיסיות, את יסודות העיצוב הגרפי או הבנת ממשקים דיגיטליים ולכן מומלץ בחום לרכוש תחילה ידע בנושאים אלה.

אפשרויות תעסוקה לבוגרי הקורס

עם השלמת פרויקט הסיום של הקורס כבר יהיה ברשותכם תיק עבודות להצגה במאות משרות שמשוועות למעצבי UX/UI מוכשרים ויצירתיים. כמעצבים ומאפיינים מן המניין תוכלו להשתלב בתעשיית ההייטק (לרבות בחברות סטארטאפ) ובענפי הדיגיטל השונים (בניית אתרים, שיווק דיגיטלי, חברות פרסום ועוד), בבתי תוכנה מובילים, חברות לניהול פרויקטים וגם במערכות הפיננסיות. בוגרי הקורס יוכלו גם לעבוד בתחום באופן עצמאי ולספק שירותי פרילנס.

נמשכים לתחום חוויית המשתמש?

בעידן שבו התחושה של הגולשים היא חזות הכל, כל ארגון, חברה ובית עסק שמכבדים את עצמם זקוקים למאפייני UX UI שמתווכים בין מטרותיהם הפנימיות לבין הצרכים והציפיות של הקהל. זהו תחום יוצא דופן שבו המאפיין הופך לעמוד התווך שבין פלטפורמות ואנשים ושהפוטנציאל שלו רק צפוי לגדול ולהתרחב ככל שהמקצועיות והחשיבות של התחום תוסיף לעלות. זו ההזדמנות שלכם לקפוץ על הרכבת, למצוא את עצמכם בתעשיות נוצצות ובשכר גבוה ולהשתלב בתחום מבוקש, מהנה ומספק.

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות