אדריכלים ונהנים: מדריך מיוחד למתעניינים בלימודי אדריכלות

בתהליך בניה ותכנון של נכסים או אפילו תכנון עירוני, עבודתו של אדריכל היא אולי החשובה ביותר. אם גם אתם חולמים להיות אדריכלים כשתהיו גדולים, טוב לדעת שלימודי אדריכלות יקנו לכם את כל הידע הנדרש על מנת לעסוק בתחום. רגע לפני שתירשמו ללימודים, ריכזנו עבורכם את כל המידע החיוני בנושא, החל מתנאי הקבלה ועד למחירים. שנתחיל?

לימודי אדריכלות: עולם של אפשרויות ויצירתיות

כיום, הביקוש ללימודי אדריכלות גבוה במיוחד, ולא בכדי – שהרי מדובר על מקצוע מעניין ומספק, ולצד זאת גם מתגמל. במסגרת לימודי אדריכלות תוכלו להיחשף למגוון רחב של קורסים מעולם התכנון והשרטוט (ואף עיצוב אורבני, תכנון ערים וכו'), ולצדם יש גם קורסים תיאורטיים, בהם תלמדו את ההיסטוריה של האדריכלות וכיצד התפתח התחום לאורך ההיסטוריה. הלימודים יקנו לכם שלל כלים מקצועיים לעתיד, כמו גם מיומנויות חשובות שיסייעו לכם בעבודתכם כאדריכלים.

עבודתו של האדריכל היא מגוונת ויצירתית. הוא זה שמתכנן את המבנה, על סמך הידע המקצועי שלו, ואף מהווה חלק בלתי נפרד בליווי תהליך הבניה. כיום ניתן לעסוק בתחום גם בתור שכירים וגם בתור עצמאיים, כך שיש לא מעט אפשרויות והזדמנויות.

תנאי הקבלה

על מנת שתוכלו להתחיל לימודי אדריכלות ועיצוב פנים עליכם לעמוד בתנאי הקבלה של מוסדות הלימודים השונים. לרוב, ידרשו מכם תעודת בגרות מלאה, ציון פסיכומטרי של 550 לפחות, ובמקרים מסוים גם בגרות של 4/5 יחידות במתמטיקה. בכל מקרה, בררו מראש את תנאי הקבלה במוסד שבו תרצו ללמוד, משום שתנאי הקבלה משנים ממוסד אחד למשנהו.

נוסף לנתונים היבשים, במרבית מוסדות הלימוד תתבקשו לעבור ראיון אישי ולהביא עמכם תיק עבודות, כך יהיה ניתן לקבל סטודנטים ללימודים גם על סמך הפן האישי, וגם על סמך ציוניהם.

שכר הלימוד

ברוב מוסדות הלימוד שמלמדים תואר ראשון או תואר שני באדריכלות השכר הוא שכר לימוד אוניברסיטאי או לפחות קרוב אליו. שכר לימוד אוניברסיטאי עומד על 10,000-13,000 שקל לשנת לימוד אחת. כמו כן, ישנם גם מוסדות לימוד שגובים שכר לימוד גבוה יותר, וזה מאפיין בעיקר את מוסדות הלימוד הפרטיים.

איפה לומדים לימודי אדריכלות?

להלן רשימה קצרה של מוסדות לימוד שבהם תוכלו ללמוד את התחום:

  1. בצלאל – אקדמיה לאמנות ועיצוב.
  2. אוניברסיטת תל-אביב .
  3. אוניברסיטת אריאל בשומרון.
  4. המרכז האקדמי ויצו חיפה.
  5. הטכניון.
  6. המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון.

כמה זמן נמשכים הלימודים?

ברוב מוסדות הלימוד, לימודי אדריכלות ועיצוב פנים נמשכים כ-5 שנים. לאחר הלימודים הסטודנטים יצטרכו לבצע סטאז', שלרוב נמשך 3 שנים. 

שנסכם?

לימודי אדריכלות יפתחו בעבורכם את הצוהר לעולם של אפשרויות והזדמנויות. הלימודים מתאימים למי שאוהבים עיצוב לצד פרקטיקה, כאשר במהלך הלימודים תלמדו קורסים מעשיים כמו גם קורסים עיוניים. יש לא מעט מקומות שמציעים תואר ראשון באדריכלות ועיצוב פנים – כך שתוכלו לבחור את מוסד הלימודים האידיאלי עבורכם.

בהצלחה!

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות