קורס QA - בדיקות תוכנה

עבודה בחברת הייטק זה חלומם הרטוב של לא מעט אנשים, ואחת מהדברים הבטוחות להגיע לשם זה על ידי קורס QA. מדובר על אחד מהתפקידים החשובים ביותר, כאשר מטרת התפקיד היא לבדוק את האיכות של התכונות השונות ולהצביע על ליקויים. כך כל חברת הייטק תוכל להעניק פתרון טוב יותר ולשפר את התכונות שהיא מוציאה לשוק.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

כמה זמן אורך קורס QA?

משך זמן הקורס משתנה בהתאם למוסד הלימוד שבו תבחרו ללמוד. ישנם מוסדות לימוד שמציעים קורסים שאורכים כ-100 שעות לימוד, ויש מוסדות אחרים שמציעים קורסים של 300 שעות לימוד. כך שבסופו של יום אתם יכולים לבחור קורס בדיקות תוכנה שמתאים לזמן הפנוי שעומד לרשותכם כך תוכלו לשלב אותו בצורה מושלמת.

סוגי בדיקות תוכנה

כיום קיימות אפשרויות שונות של בדיקות תוכנה, חלקן יהיו רלוונטיות יותר וחלקן יהיו רלוונטיות פחות. במרבית הקורסים שמלמדים QA עוברים על כל אחת מהאפשרויות הללו. בין הבדיקות האפשריות תוכלו למצוא: בדיקות אינטגרציה, בדיקות ידניות, בדיקות יחידה, בדיקות עומסים וגם בדיקות קבלה. כמובן שכרגע סוגי הבדיקות הללו לא אומרים לכם יותר מידיי, אך בסיום הלימודים את תדעו בדיוק מה כל אחת מהן אומרת.

מהם תנאי הקבלה?

השאיפה של רוב מוסדות הלימוד זה להצליח להכשיר תלמידים שמגיעים ללא ידע מקדים בתחום, ולהביא אותם למצב שהם משתלבים בחברות הייטק. לכן באופן כללי אין תנאי קבלה מקדימים לתלמידים שרוצים להתחיל ללמוד קורס QA.

אך מוטב כי תהיה לכם הבנה מסוימת במחשבים בתוכנות מסוימות על מנת שלא תהיו בהלם בתחילת הלימודים. הבנה בסיסית של המחשב היא שלב הכרחי שבאמצעותו תוכלו לסיים את הקורס בהצלחה, ולאחר מכן תוכלו להתחיל לעבוד בתחום.

למה כדאי ללמוד קורס בודק תוכנה

לא חסרות סיבות שבגינן לא מעט אנשים ימליצו לכם לעבור קורס בדיקות תוכנה. הסיבה המשמעותית ביותר זה שלאחר סיום הלימודים תוכלו להתחיל לעבוד בקלות בחברות הייטק. לא מעט חברות הייטק מחפשות בנרות תלמידים שמסיימים קורס של בודקי תוכנה.

בנוסף השכר של בודקי תוכנה הינו גבוה יחסית בהשוואה לכל שאר לימודי תעודה אפשריים. כך שאם השכר הוא אחד מהאלמנטים שחשובים לכם, הקורס הזה בהחלט יכול להיות כמו אופציה מושלמת עבורכם. בנוסף יש גם לא מעט אפשרויות קידום בעבודה, דבר שלא ניתן למצוא בכל תחום.

כמה עולה קורס אוטומציה QA?

העלות של הקורס היא אולי אחת מהמרכיבים החשובים ביותר עבורכם. הרי לא תמיד תוכלו לעמוד בהוצאות של הקורס, ולכן אתם צריכים להכין את עצמכם מראש לנושא הזה. נציין כי העלות של לימודי תעודה משתנה בין מוסדות הלימוד בתדירות גבוהה יותר מאשר תדירות השינוי של לימודי תואר ראשון.

ברוב המקרים העלות של קורס QA תנוע בין 15,000-25,000 שקל לקורס כולו. כמובן שהעלות גם משתנה בהתאם לכמות השעות שנלמדות בקורס, ובהתאם למוניטין של מוסד הלימוד שבו בחרתם.

מה לומדים בקורס QA?

רוב הלימודים בקורס מבוססים על החלק המעשי של העבודה מיד בסיום הלימודים. כמו שאמרנו המהות המרכזית של הקורסים הללו היא להכשיר את התלמידים למצב שבו הם ישתלבו בצורה חלקה בשוק העבודה לאחר מכן.

לכן הלימודים בקורס ילמדו את הסטודנטים כיצד ניתן לזהות בעיות בקלות, וכיצד משתמשים בתוכנות השונות העומדות לרשותם של התלמידים. בקורסים הקשורים לבדיקות תוכנה אין חלקים עיוניים, והמבחן בסוף הקורס ברובו מבוסס אך ורק על החומר המעשי שנלמד במהלך הקורס שנועד לראות האם אתם יודעים כיצד לתפעל סיטואציות שונות.

איפה לומדים קורס בדיקות תוכנה?

בין אם אתם נרשמים ללימודי בוקר או לימודי ערב, אחת מהבחירות החשובות ביותר שלכם טרם תחילת הלימודים זה בחירת מוסד הלימוד. מוסד הלימוד יכול מבחינתכם לעשות את ההבדל בין הצלחה ובין כישלון לקורס כולו.

  1. ג'ון ברייס הדרכה – בג'ון ברייס תוכלו למצוא קורס בודק תוכנה שאורך כ-470 שעות, ויש מסלול בוקר וגם מסלול ערב לנוחיותם של התלמידים שרוצים להירשם.
  2. הטכניון – עזריאלי – המכללה נמצאת בירושלים, והיא מציעה קורס QA בסיסי יחסית שאורכו כ-200 שעות והוא נפרס על פני חמישה חודשים סך הכל.

  3. המכללה האקדמית סמי שמעון – הלימודים נערכים במסגרת לימודי החוץ של המכללה, המכללה מציעה קורס QA שנמשך מספר חודשים כ-200 שעות לימוד.

  4. המכללה למינהל – המכללה מציעה קורס בדיקות תוכנה מקיף של 470 שעות, בסיום הקורס תוכלו להשתלב בחברות הייטק בפריסה ארצית.

מה אפשר לעשות לאחר לימודי בדיקות תוכנה

לא מעט דברים תוכלו לעשות לאחר שביצעתם קורס QA. לרוב תוכלו להשתלב ישר בחברות הייטק שמחפשות בודקי תוכנה מקצועיים ומנוסים. כך שההשתלבות שלכם בשוק העבודה צפויה להיות מאוד פשוטה בהשוואה להשתלבות בשוק העבודה לאחר לימודי תעודה אחרים.

בנוסף לאחר לימודי QA תוכלו אפילו להתחיל ללמוד תואר ראשון בהנדסת תוכנה או במדעי המחשב. קורס בדיקות תוכנה יכול לסייע לכם להבין בדיוק האם זה התחום שבו אתם רוצים לעסוק או שמא מדובר בקורס שאינכם מתחברים אליו.

קורס אוטומציה QA – סיכום כללי

הדרך הקלה והפשוטה ביותר שלכם להיכנס ישירות לעולם ההייטק זה על ידי קורס בדיקות תוכנה. מדובר על קורס לא ארוך, שבסופו תוכלו לקבל את התעודה המיוחלת ולא פעם חשוב תגיעו עם כל הידע הנדרש על מנת לעבוד בהייטק. במהלך הקורס תלמדו באופן מעשי כיצד מתפעלים את התוכנות השונות וכיצד תוכלו לזהות בעיות בתכונות מסוגים שונים. מכאן אתם לגמרי נמצאים על הגל, ובתוך זמן קצר תוכלו למצוא את עצמכם עובדים בחברה גדולה ומרוויחים משכורת נאה במיוחד. נתונים שלא חשבתם שתוכלו להשיג כל כך מהר.