תואר שני בהנדסה

תחום ההנדסה הוא אחד מהתחומים המבוקשים והמתוגמלים ביותר בישראל, ומהסיבה הזאת לא מעט בוגרי תואר ראשון בהנדסה ממשיכים ללמוד תואר שני בהנדסה. כמעט לכל תחום לימוד שיש בו תואר ראשון ניתן למצוא גם תואר שני. אז רגע לפני שאתם עושים החלטה כל כך משמעותית שתשליך על העתיד שלכם, כאן תוכלו למצוא את כל האינפורמציה הרצויה עבורכם.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

לא מעט אנשים רואים בלימודי רפואה בתור הזדמנות חסרת תקדים להציל חיי אדם באופן יומיומי וקבוע. לא כל אחד יכול ללמוד רפואה, מדובר על אחד מהתארים הקשים והתובעניים ביותר, ולכן מהתלמידים נדרשת רצינות ולא מעט רצון להתמקצע בתחום. במהלך הלימודים מוסדות הלימוד השונים מכשירים את רופאי העתיד בהתמחויות שונות. לתלמידים ישנה את האפשרות לקבל את כל הכלים הדרושים על מנת שהם יוכלו בעתיד להשתלב בעבודה בבתי חולים ברחבי הארץ.

למה כדאי להמשיך לתואר שני בהנדסה?

תואר ראשון בהנדסה זה בהחלט דבר משמעותי שיכול לאפשר לכם לעסוק בתחום ההייטק. אך ראשית תואר שני בהנדסה יאפשר לכם ללמוד בצורה עמוקה יותר את החומר שלמדתם במהלך התואר הראשון. כך שתוכלו להעשיר בצורה משמעותית את הידע שיש ברשותכם, וזה לגמרי יהפוך אתכם להיות הרבה יותר אפקטיביים בכל מקום שבו תהיו.

בנוסף תואר שני בכל תחום ובדגש על הנדסה יפתח לכם לא מעט אפשרויות תעסוקה. כל חברות ההייטק הגדולות בעולם יעדיפו לקחת בוגרי תואר שני בהנדסה מכיוון שזה יגרום להם פשוט ללכת על בטוח. מדובר על עובדים טובים יותר שיכולים להוסיף ערך מוסף למקום העבודה, ולכן אם אתם רוצים להתברג במקומות יוקרתיים זוהי הדרך האולטימטיבית עבורכם.

מהם תנאי הקבלה?

לפני שאתם קופצים על העגלה, אתם צריכים לראות שאתם בכלל עומדים בתנאי הקבלה של מוסדות הלימוד שמציעים תואר שני בהנדסה. ראשית אתם צריכים להגיע עם תואר ראשון בהנדסה בכל תחום שיכול להיות רלוונטי. רק באמצעות התואר הראשון הזה תוכלו להמשיך ללימודי תואר שני בדיוק מהנקודה שבה הפסקתם.

בנוסף ציון ממוצע של 80 הוא תנאי סף ברוב מוסדות הלימוד, אך ישנם מקרים חריגים שבהם עוד עשויים לקבל סטודנטים עם ממוצע של 75. לכן כדאי לכם לברר את תנאי הקבלה במוסד הלימוד הספציפי שבו אתם רוצים ללמוד תואר שני בהנדסה.

למי מתאים להמשיך לתואר שני בהנדסה?

אם אתם מתלבטים האם תואר שני בהנדסה זוהי הבחירה הנכונה עבורכם, אז יש לנו את התשובה עבורכם. התואר השני בהנדסה מיועד בעיקר לסטודנטים שסיימו תואר ראשון בהנדסה, ומרגישים כי הם רוצים להבין ולחקור יותר את הנושא.

יש לא מעט סטודנטים שמסיימים את התואר הראשון בהנדסה ללא תחושת מיצוי, וזוהי הדרך הטובה ביותר להשיג אותה. בנוסף לאחר התואר השני, תוכלו כמובן להמשיך לתואר שלישי ולהעשיר עוד יותר את הידע שיש ברשותכם – בתחום ההנדסה השמיים הם הגבול.

כמה עולה תואר שני בהנדסה?

שכר הלימוד של תואר שני בהנדסה ברוב מוסדות הלימוד הוא שכר לימוד אוניברסיטאי. שכר לימוד אוניברסיטאי ינוע בין 10,000-13,000 שקל לשנת לימוד אחת, כך שהעלות לתואר כולו שנמשך שנתיים תנוע בין 20,000-26,000 שקל בסך הכל. 

כמובן שתוכלו להיעזר במלגות שונות על מנת לממן את שכר הלימוד, דבר שיאפשר לכם להשקיע את מרבית תשומת הלב שלכם בלימודים עצמם – זה יכול להיות משמעותי במיוחד להצלחה.

מה לומדים בתואר שני בהנדסה?

הלימודים במסגרת התואר השני בהנדסה יהיו דומים יחסית ללימודים בתואר הראשון. ההבדל העיקרי יהיה כי כאן הסטודנטים נכנסים אל תוך הנושאים וחוקרים אותם לעומק, לעומת התואר הראשון ששם מרבית הדברים היו נאמרים כדרך אגב.

סטודנטים שיבחרו במסלול הכולל בתוכו תזה יצטרכו לבצע גם עבודות מחקר בנושאים שונים, דבר שיכול להיות אפקטיבי עבור לא מעט סטודנטים שמרגישים כי זוהי הדרך שלהם ללמוד בצורה טובה יותר. ההבדל העיקרי בין תואר ראשון בהנדסה לבין תואר שני זה שבתואר השני הלימודים הם אך ורק בתחומי ההנדסה ללא מתמטיקה ופיזיקה.

איפה לומדים תואר שני בהנדסה?

בחירת מוסד הלימוד זה השלב החשוב ביותר כאשר אתם ניגשים להוציא תואר שני בסיעוד. לכן על מנת להקל עליכם את הבחירה הבאנו לפניכם את מוסדות הלימוד המומלצים ביותר:

  1. אוניברסיטת בן גוריון – באוניברסיטה תוכלו למצוא מגוון רחב של אפשרויות לתואר שני בהנדסה בתחומים שונים ומגוונים.

  2. SCE המכללה האקדמית להנדסה ע"ש סמי שמעון – במכללה תוכלו למצוא אפשרות להוציא תואר שני בתחומים הבאים: תואר שני בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה, תואר שני בהנדסת תעשייה וניהול ותואר שני בהנדסת תוכנה.

  3. הטכניון – היחידה ללימודי המשך ולימודי חוץ – הטכניון במסגרת היחידה ללימוד חוץ מציעה מגוון רחב של אפשרויות ללמידת תואר שני בהנדסה בשכר לימוד אוניברסיטאי.

מה אפשר לעשות עם תואר שני בהנדסה?

תואר שני בהנדסה יאפשר לכם להשיג יתרון כמעט בכל ראיון עבודה אליו תיגשו. תוכלו לעבוד בחברות הגדולות והחזקות ביותר בהייטק הישראלי או אפילו בהייטק העולמי. תוכלו להשתלב בתפקידי ניהול שונים, ולמצוא את עצמכם מחזיקים במשרות שתמיד חלמתם עליהם. ללא ספק תוכלו לעשות מגוון רחב של דברים עם תואר שני בכל תחום של הנדסה.

מהו השכר לבוגרי תואר שני בהנדסה?

השכר הוא אולי גולת הכותרת עבור כל אחד מהסטודנטים שהולך ללמוד הנדסה. מדובר על השכר הגבוה ביותר בשוק העבודה ובוגרי תואר שני בהנדסה יתחילו ממשכורת מינימאלית של 20-25 אלף שקל לחודש, ומכאן הם רק יוכלו להרוויח יותר.

תואר שני בהנדסה – סיכום כללי

אם אתם מאלה שתמיד שואפים הכי גבוה, תואר שני בהנדסה זה ללא ספק המקום שלכם. מדובר על תואר שיספק לכם ידע נרחב הרבה יותר בהשוואה לתואר ראשון בהנדסה. בסיום התואר כמות האפשרויות שיעמדו לרשותכם יהיו כמעט בלתי מוגבלות, ואתם תוכלו לעבוד בכל מקום שיעניין אתכם.

חשוב לציין כי ברוב מוסדות הלימוד התואר השני בהנדסה נמשך כשנתיים, ותוכלו לבחור בין מסלול עם תזה או מסלול ללא תזה. לרשותכם עומדים מבחר ענק של מוסדות לימוד המציעים לימודי תואר שני בהנדסה, כיום אפילו תוכלו לעשות זאת גם במכללות.