דברים שטוב לדעת על תואר שני במשפטים

זה נכון, כל סטודנט שסיים תואר ראשון במשפטים ועבר בהצלחה את מבחני הלשכה יכול לעסוק בעריכת דין. אך לא מעט עורכי דין, שכבר עובדים ועוסקים בתחום – בוחרים להמשיך לתואר שני. מה כוללים הלימודים? מהם תנאי הקבלה ומה חשוב לדעת לפני שנרשמים? ריכזנו עבורכם את כל המידע החשוב.

להמשיך ללימודי תואר שני במשפטים

מי שבדרך כלל פונים ללימודי תואר שני בתחום, הם בוגרי תואר ראשון במשפטים, שגם עובדים בתור עורכי דין או בתפקידים משפטיים אחרים, זאת על מנת להעשיר את הידע ולפתח את הקריירה בעולם המשפט. כיום יש אפשרות ללימודי בוקר, כמו גם לימודי ערב, כך שתוכלו להתאים את שעות הלימודים ללו"ז שלכם.

כל סטודנט שיסיים בהצלחה את הלימודים, יקבל תעודת תואר שני .LL.M. במשפטים.

תנאי הקבלה

בשונה מתארים אחרים, ברוב המקרים הדרישות הן דרישות זהות בין כל מוסדות הלימוד. כמובן שתמיד יכולים להיות מעט שינויים, אך במרבית המקרים תנאי הקבלה זהים. ראשית, עליכם להציג תואר ראשון במשפטים בציון ממוצע של 80 ומעלה. גם אם הציון שלכם נמוך מהנ"ל, תוכלו להירשם ולעבור ועדת חריגים.

אגב, ישנה אפשרות להתקבל ללימודים גם ללא תואר ראשון במשפטים, כמו המסלול שמציעים באוניברסיטת בר אילן: תואר שני בלימודי משפט.

שכר לימוד

תחילה נציין כי שכר הלימוד משתנה בין המוסדות השונים, כאשר ברוב המקרים המחיר עבור שנת לימודים אחת ינוע בין 10,000-20,000 שקל. 

משך הלימודים

משך הלימודים עשוי להשתנות בין מוסדות הלימוד השונים, אך לרוב הם נעים בין שנה אחת ועד שנתיים בסך הכל. כמו כן, ניתן להאריך את הלימודים ולפרוס את הקורסים לזמן ממושך יותר.

באילו מוסדות לימוד מוכרים ניתן ללמוד לתואר שני במשפטים?

יש לא מעט מוסדות לימוד, להלן המוכרים:

  1. המרכז הבינתחומי הרצליה – לימודי משפטים לתואר שני בתחום העסקי, הלימודים מתקיימים כלימודי ערב בלבד כולל לימודים ביום שישי. 
  2. האוניברסיטה העברית – האוניברסיטה הטובה ביותר בישראל ללימוד משפטים, מציעה לימודי משפטים לתואר שני במגוון רחב של מסלולים.
  3. אוניברסיטת תל אביב – מציעה מגוון רחב של קורסים, וסגל מרצים מיומן ומוכר בתחום.
  4. המסלול האקדמי המכללה למינהל – המכללה מציעה מסלול של שנה, מה שעשוי להיות אפקטיבי עבור לא מעט סטודנטים.
  5. אוניברסיטת בר אילו – מציעה כמה מסלולים, בין היתר גם לבוגרי תואר ראשון בתחומים אחרים.
  6. המרכז האקדמי שערי מדע ומשפט – המרכז מציע ארבעה מסלולים שונים ללימודי תואר שני במשפטים, כך שהסטודנטים יכולים לבחור את המסלול הטוב ביותר עבורם.

לסיכום, אם אתם עורכי דין ורוצים להעשיר את הידע שלכם בתחום, תואר שני במשפטים זו אפשרות מצוינת בעבורכם. כיום יש לא מעט מוסדות לימוד בהם ניתן ללמוד את התחום, כשלרוב תנאי הקבלה זהים. בהצלחה.

לקבלת מידע נוסף

השאירו פרטים ויועץ לימודים יחזור אלייך בהקדם
נגישות