תואר שני בפסיכולוגיה

אם עד לא מזמן הפסיכולוגים היו סתם אנשי מקצוע, כיום מדובר על אנשי המקצוע החשובים ביותר. הלחץ שבו כל אחד מאיתנו חי יגרום לכך שלפחות פעם אחת בחיינו נצטרך לפגוש פסיכולוג על מנת לקבל עצה חיונית. מהסיבה הזאת לימודי פסיכולוגיה לתואר שני הפכו להיות כל כך נפוצים, ולא מעט סטודנטים בוחרים ללמוד דווקא את התחום הזה על פני אפשרויות אחרות. מה אתם צריכים לדעת לפני שתתחילו תואר שני בפסיכולוגיה?

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

למי מתאימים ללמוד פסיכולוגיה כתואר שני?

בשונה מתארים אחרים, כל סטודנט שהולך ללמוד פסיכולוגיה חייב לדעת שיש לו אינטראקציה טובה עם אנשים. היכולת לדובב אנשים היא אחת מהיכולות החשובות ביותר לפסיכולוג, וככל שפסיכולוג ידובב את האנשים טוב יותר, כך הוא יוכל לספק לכם עצות חיוניות יותר.

בנוסף פסיכולוג חייב להיות אדם ששם לב לפרטים קטנים, כזה שמיד מבחין בכל בעיה וידע בדיוק מאיזה סיבה היא נובעת. לא משנה אם מדובר על מבוגרים או על ילדים שמגיעים לקבל טיפול פסיכולוגי.

מהם תנאי הקבלה ללימודי פסיכולוגיה לתואר שני?

אחד מהתנאים הבסיסיים ביותר בכל מוסדות הלימוד ללימודי פסיכולוגיה כתואר שני, זה כמובן להגיע עם תואר ראשון בפסיכולוגיה. בעצם מדובר על סוג של לימודי המשך, שמאפשרים לאותם סטודנטים שסיימו תואר ראשון – לסיים גם תואר שני וכך לעבוד בתחום.

תנאי נוסף שמרבית מוסדות הלימוד אינם מוותרים עליו זה מבחן מתא"ם בציון גבוה ככל האפשר. לא משנה כמה תנסו להתחמק מהמבחן הזה, בסופו של יום תצטרכו לעבור אותו בציון טוב. ככל שהביקוש ללימודי פסיכולוגיה לתואר שני עולה, כך הציון של מבחן מתא"ם צריך להיות גבוה בהתאם.

מהו שכר הלימוד?

מכיוון שמדובר על תואר שני בפסיכולוגיה ולא על תואר ראשון, קשה מאוד לתת הערכה מדויקת לגבי שכר הלימוד. ברוב מוסדות הלימוד מדובר על שכר לימוד גבוה יחסית מכיוון שאין שום מימון מצד המדינה, בשונה מהמצב הקיים כאשר מדובר על תואר ראשון.

נכון להיום שכר הלימוד לתואר שני בפסיכולוגיה נע בין 15,000-25,000 שקל לשנת לימוד אחת. את שכר הלימוד תוכלו לממן בעזרת מלגות, דבר שיכול להקל עליכם את התשלום ויאפשר לכם להשקיע את מרבית זמנכם בלימודים.

מסלולי לימודים – לימודי פסיכולוגיה לתואר שני

תואר שני בפסיכולוגיה הפך להיות מאוד מבוקש בשנים האחרונות, אך מבחינת מסלולי הלימוד במרבית מוסדות הלימוד לרוב מדובר בדיוק על אותם המסלולים. ההבדל העיקרי בין מסלולי הלימוד הוא השעה בה שמתקיימים הלימודים – כאשר ישנה אפשרות ברוב המוסדות לבחור בין לימודי בוקר ובין לימודי ערב.

אתם צריכים לוודא שאתם עושים את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם, זאת שתגרום לכם ללמוד בצורה הטובה ורצינית ביותר. תואר שני בפסיכולוגיה הוא איננו תואר קל, ולכן אתם צריכים למצוא את מסלול הלימוד שמשתלב בצורה חלקה עם העבודה וכל הסידורים האחרים בחיי היומיום שלכם.

באילו מוסדות לימוד מוכרים ניתן להוציא תואר שני בפסיכולוגיה?

סיימתם לא מזמן את התואר הראשון שלכם בפסיכולוגיה ואתם רוצים להתחיל את לימודי התואר השני? בהחלט מדובר על החלטה נבונה שיכולה לסייע לכם להגשים את החלום הגדול שלכם. אך אילו מוסדות לימוד מציעים לימודי פסיכולוגיה כלימודי תואר שני? הינה רשימה מלאה של כל מוסדות הלימוד המומלצים.

  1. לימודי תואר שני בפסיכולוגיה באוניברסיטת בן גוריון בנגב – מגוון רחב של מסלולי לימוד המאפשרים לכם להוציא תואר שני בפסיכולוגיה.

  2. לימודי תואר שני בפסיכולוגיה באוניברסיטה הפתוחה– אולי המקום שיהיה הכי נוח ללמוד בו בגלל הגמישות הרבה, וגם כאן תוכלו למצוא מגוון רחב של מסלולי לימוד.

  3. לימודי תואר שני בפסיכולוגיה במסלול האקדמי המכללה למינהל – במכללה למנהל יש את שכר הלימוד הגבוה ביותר, אך זה בא ביחד עם מגוון רחב של אפשרויות ותנאי קבלה נוחים במיוחד.

  4. לימודי תואר שני בפסיכולוגיה במרכז האקדמי פרס שברחובות – מסלול לימוד תואר שני בפסיכולוגיה עם דגש על טיפול בילדים ובני נוער עד גיל בגרות.

כמה זמן נמשכים לימודי תואר שני בפסיכולוגיה?

לא משנה איך תסתכלו על זה, אתם אלה שקובעים כמה זמן יימשכו הלימודים שלכם במסגרת התואר השני. במרבית המקרים תואר שני בפסיכולוגיה אמור לקחת בין שנה עד שנתיים בסך הכול. אך כמובן שאם תרצו לרווח במעט את הקורסים על מנת שתוכלו לשלב עבודה, תוכלו למשוך את התואר יותר זמן.

לכל מוסד לימוד יש את השקפת עולמו בכל מה שקשור למשך זמן הלימוד, ולכן מוטב לברר את הנושא מראש מול מוסד הלימוד. כך תוכלו לדעת בדיוק כמה זמן אתם הולכים ללמוד ובאיזה תדירות מדובר.

סוגי התעודות במסגרת לימודי פסיכולוגיה לתואר שני

סטודנטים שסיימו תואר ראשון בפסיכולוגיה אינם יכולים לעבוד בתור פסיכולוגים על פי החוק. אך סטודנטים שסיימו תואר שני בפסיכולוגיה, כבר יכולים לעבוד בתחום – ובמסגרת הלימודים הם גם יקבלו תעודת תואר שני בפסיכולוגיה A. M. עם התעודה בהזאת יוכלו הסטודנטים להתחיל את עבודתם הרשמית בתור בפסיכולוגים ולהתחיל לקבל לקוחות לטיפולים אישיים או קבוצתיים.

לימודי פסיכולוגיה לתואר שני – סיכום כללי

אם למדתם תואר ראשון בפסיכולוגיה והתחום קסם לכם, זה הזמן להמשיך ישירות לתואר שני על מנת שתוכלו להתחיל לעבוד בתחום. רק עם תואר שני תוכלו לעבוד בתור פסיכולוגים, וזוהי ככל הנראה הייתה גם השאיפה שלכם כאשר נכנסתם לתחום.

אז מה אתם צריכים לעשות? לבחור את אחד ממוסדות הלימוד שהמלצנו עליהם כאן, וכמובן לברר את כל הפרטים הכלליים הקשורים ללימודים. כך תוכלו לקבל את ההחלטה הטובה ביותר עבורכם, ולהתחיל את התואר השני שלכם במקום שבו תוכלו לממש את כל הפוטנציאל הטמון בכם.