לימודי נגרות

אחד מחומרי הגלם השימושיים ביותר בעולם מאז ומעולם הוא כמובן העץ. מהסיבה הזאת קורס נגרות יכול להיות אטרקטיבי ללא מעט אנשים שמבינים כי זוהי אפשרות עבורם לרכוש לעצמם קריירה מבטיחה. כיום מקצוע הנגרות הוא הרבה פחות פיזי וקשוח מאשר היה בעבר, והוא מתאים כמעט לכל אחד שעובד בצורה יעילה עם הידיים. מתלבטים האם ללכת על קורס נגרות? יש לנו את כל המידע החיוני לכם לפני שתקבלו את ההחלטה הסופית.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

כמה זמן נמשכים לימודי נגרות?

כאשר מדברים על לימודי תעודה של נגרות מוטב לחלק את משך הקורס לשני חלקים. החלק הראשון מדבר על קורס נגרות למתחילים שמיועד בעיקר לכאלה שמגיעים ללא כל ניסיון בתחום. משך זמן הקורס הינו בין שלושה חודשים ועד לחצי שנה, עם ממוצע של 100-150 שעות לימוד בסך הכול. 

האפשרות השנייה היא כמובן קורס נגרות מקצועי אשר מיועד לכאלה שמגיעים עם ניסיון בתחום או כאלה שיודעים דבר או שתיים על עץ. במקרה כזה הקורס יהיה כבר יותר נרחב, ובעצם יכין את התלמידים לעסוק בתחום הזה בתור קריירה. הקורס יכול להימשך בין חצי שנה ועד שנה עם ממוצע של 350-400 שעות לימוד בסך הכול.

מהם תנאי הקבלה?

בין אם אתם הולכים על קורס נגרות מטעם משרד העבודה או על קורס נגרות פרטי במרבית המקרים אין תנאי קבלה ללימודים. מוסדות הלימוד מאפשרים לכם להירשם אל הקורס שאתם מרגישים שהוא בהתאם לרמה שלכם.

בסופו של יום הציפייה מכם היא שתהיו מציאותיים עם עצמכם מכיוון שאם לא תבחרו את הקורס שמתאים לכם יהיה לכם קשה לעבור את המבחן הסופי. קורס נגרות לנשים לא מביא איתו תנאי קבלה מיוחדים בעת ההרשמה לקורס עצמו.

למה כדאי ללמוד קורס נגרות

עולם הנגרות נמצא איתנו כבר מאות שנים, ונדמה כי הוא לא הולך לחלוף גם בעוד עשרות שנים מהיום. כך שאם תלכו על האפשרות של קורס נגרות מקצועי אתם יכולים למצוא את עצמכם עובדים באחד מהתחומים הבטוחים ביותר בישראל.

בנוסף השכר של נגרים בישראל יכול להיות גבוה מאוד כל עוד הם מייצרים מוצרים איכותיים. כך שמדובר על עבודה מתגמלת, וכל זאת בעזרתו של קורס קצר אשר מכין אתכם בצורה טובה לקרת העבודה בתחום. כך שאתם לגמרי יכולים לדאוג לעתיד שלכם על ידי לימודי תעודה משמעותיים.

כמה עולה קורס נגרות?

מוטב לעשות הבחנה בין קורס נגרות למתחילים ובין קורס נגרות מקצועי. כמובן שככל הקורס יהיה ארוך יותר כך העלות שלו צפויה גם היא לעלות בהתאם. לרוב קורסי נגרות במוסדות הלימוד השונים יעלו בין 15,000-25,000 שקל לקורס כולו.

אנו ממליצים לכם לבחון את העלויות מול מוסד הלימוד מראש, כך שתוכלו להיות ערוכים מבחינת העלויות הכספיות. בנוסף תוכלו לממן את הלימודים בעזרת מלגות או אפשרויות מימון שונות מטעם מוסד הלימוד שבו בחרתם ללמוד.

מה לומדים בקורס נגרות?

החומר שמועבר במהלך לימודי נגרות הינו חומר מעשי, כאשר השאיפה היא כמובן להכין את הבוגרים לקראת השתלבות בתחום העבודה. המטרה היא שכל תלמיד שמסיים את הלימודים יוכל להתחיל לעבוד בנגרות, וכמובן שכל תלמיד ירכוש את הידע הנדרש על המכונות המשמשות את הנגרים בישראל.

בחלק מסוים מהקורס ישנו גם חלק עיוני שבו התלמידים יקבלו סקירה על ההיסטוריה של הנגרות בעולם ובישראל. כך שכל תלמיד ידע בדיוק מה ההבדל בין הנגרות של פעם לבין הנגרות של היום, וכיצד היא התפתחה במהלך השנים לטובה ולרעה.

איפה לומדים קורס נגרות?

החלטתם כי לימודי נגרות קורצים לכם? ההחלטה הקריטית ביותר שתצטרכו לקבל תהיה בבחירת מוסד הלימוד שבו תלמדו. למוסד הלימוד יש השפעה מכרעת על טיב הלימודים ועל האפשרויות שלכם בעתיד לאחר סיום הלימודים. אלו הם מוסדות הלימוד שבהם תוכלו לעבור קורס נגרות מקצועי:

  1. מכללת מלט"ש – המכללה מציעה מספר סניפים בפריסה ארצית, בכל אחד מהסניפים תוכלו למצוא קורס נגרות בהיקף של 100 שעות לימוד.

  2. בית הספר לנגרות "עץ לדעת" – בית הספר נמצא בקיבוץ בית העמק, בית הספר מציע קורס נגרות מקצועי בהיקף של 80 מפגשים.

  3. המרכז לאומנויות העץ – המרכז מציע קורס נגרות למתחילים שאורך כ-50 שעות, במהלכו תרכשו לעצמכם ידע בסיסי בעולם הנגרות.

  4. נגריית אורנים – הנגרייה ממוקמת במושב רינתיה, הנגרייה מציעה קורס נגרות למתחילים שאורכו כ-8 מפגשים בלבד – הקורס מתקיים פעמיים בשבוע בימים שמשתנים בין מחזור למחזור.

מה אפשר לעשות לאחר לימודי נגרות

ברגע שאתם מסיימים קורס נגרות תוכלו להשתלב בשוק העבודה בתור נגרים. זוהי כמובן צריכה להיות השאיפה שלכם בתחילת הדרך, לקבל את האפשרות להשתפשף ולצבור את הידע הראשוני. לאחר מכן כבר תוכלו לחלום בגדול, ואולי ביום מן הימים אפילו לפתוח מקום משלכם.

בנוסף תוכלו להמשיך וללמוד לימודי תעודה אחרים שיכולים לאפשר לכם לקבל ידע בתחומים אחרים. כך שברגע שתסיימו את כל הקורסים השונים יהיה לכם ידע נרחב בתחומים רבים הקשורים לנגרות, ריתוך ועוד לא מעט נושאים דומים.

קורס נגרות – סיכום כללי

כיום מקצוע הנגרות הוא כבר לא מה שהיה בעבר, וכיום הוא מיועד עבור כולם. תוכלו למצוא נגרים צעירים ואפילו נשים שמתעסקות בתחום. מהסיבה הזאת קורס נגרות מטעם משרד העבודה הפך להיות מבוקש מאוד בשנים האחרונות. אפשרויות התעסוקה בתום הלימודים הן רבות ומגוונות, ותוכלו לעבור את הקורס במספר רב של מוסדות לימוד בפריסה ארצית. הלימודים עצמם נמשכים בין שלושה חודשים ועד לשנה שלמה, בהתאם לרמה של הקורס שאותו בחרתם עבורכם. קורס נגרות לנשים גם הוא אופציה שהפכה להיות שכיחה מאוד בשנים האחרונות.