לימודי משפטים

כל אמא רוצה שהילד שלה יהיה עורך דין, והדרך להפוך לעורך דין חייבת לעבור דרך לימודי משפטים. כיום ישנם סטודנטים רבים שמעוניינים ללמוד משפטים, ולכן חשוב מאוד שיהיה ברשותכם את כל המידע הרלוונטי בתחום. 

אם אתם שואפים להיות עורכי דין או משפטנים, כאן תוכלו למצוא את כל המידע הרלוונטי לכם על מנת לקבל בסופו של יום את ההחלטה הנכונה לגבי העתיד שלכם.

לומדים מדברים

קרן כהן
קרן כהן
Read More
תודה לצוות האתר על העזרה בלמצוא את המסלול המושלם עבור. לעולם לא חשבתי שאתקבל ללימודי תואר ראשון.
דנה אזואלי
דנה אזואלי
Read More
תודה על הייעוץ המקצועי והכוונה על בחירת מוסד לקורס פסיכמוטרי
דניאל קינן
דניאל קינן
Read More
האתר המושלם לבחירת תחום לימודים! תודה על הייעוץ המקצועי.
Previous
Next

שירות אישי לבחירת המסלול שהכי מתאים לך

למי מתאימים ללמוד משפטים?

מרבית הבוגרים שיקבלו תואר ראשון במשפטים ישתלבו בתחום עריכת הדין. תחום עריכת הדין הינו תחום מורכב אך בו זמנית גם תחום מגוון. תוכלו למצוא בו סביבת עבודה דינאמית אשר משתנה מעת לעת, ואתם כמובן תהיו חייבים להתאים אתכם בכל פעם למצב החדש.

בסופו של יום אתם אלה שתקבעו לעצמכם כיצד תיראה העבודה שלכם בעתיד. לדוגמא עורכי דין פליליים יהיו רוב הזמן במסדרונות בתי המשפט, עורכי דין עסקיים יהיו בעיקר במשרד. כך שהעבודה בעתיד יכולה להתאים כמעט לכל סוגי האנשים, רק תצטרכו לקבל את ההחלטה הנכונה עבורכם.

מהם תנאי הקבלה ללימודי משפטים?

כאשר אנו מדברים על תנאי הקבלה לסטודנטים שרוצים ללמוד משפטים חשוב לבצע את ההפרדה בין לימודי משפטים באוניברסיטה ובין לימודי משפטים במכללה. תנאי הקבלה באוניברסיטאות השונות נוקשות במיוחד – ממוצע הבגרויות חייב להיות מעל 90 וגם ציון פסיכומטרי של מעל 700 אלו הם התנאים ההתחלתיים.

אם אתם לא עומדים בתנאי הסף הללו, תוכלו ללכת ללמוד באחת מהמכללות שמציעות תואר ראשון במשפטים. אומנם גם המכללות מחייבות את הסטודנטים להגיע עם ממוצע בגרויות מינימאלי של 90, אך כאן תוכלו אפילו להתקבל עם ציון פסיכומטרי של 600 ומעלה. 

מהו שכר הלימוד?

גם במקרה של שכר הלימוד צריך לבצע הפרדה בין הסטודנטים שבוחרים ללמוד באוניברסיטה ובין סטודנטים בוחרים ללמוד במכללה. שכר הלימוד באוניברסיטאות הינו כמובן שכר לימוד אוניברסיטאי שינוע בין 10,000-13,000 שקל לשנת לימוד. 

אך במכללות המצב קצת שונה, כאשר ישנן מכללות המציעות גם הן לימודי משפטים בשכר לימוד אוניברסיטאי אך יש גם מכללות שגובות שכר לימוד פרטי גבוה במיוחד. במקרה הזה תהיו חייבים לעשות בדיקה ישירה מול המכללה שבה אתם מעוניינים ללמוד משפטים על מנת לוודא את שכר הלימוד.

מסלולי לימודים – לימודי משפטים בישראל

במרבית מוסדות הלימוד בין אם מדובר על אוניברסיטה או מכללה מדובר על מסלול לימודים זהה. המסלול אורך כ-3.5 שנים במהלכם הסטודנטים לומדים את כל רזי המקצוע. בסיום הלימודים כל הבוגרים זכאים לקבל תואר ראשון LL.B במשפטים. לאחר מכן מגיע השלב השני שהוא כמובן הסטאז' במשרד עורכי דין, הסטאז' יכול לקחת בין 1-2 שנים. השלב הסופי יהיה מבחני הלשכה שהם בעצם השלב הסופי להסמכה של כל אחד מהבוגרים להיות עורך דין.

בשנים האחרונות החלו מכללות בעיקר אך גם אוניברסיטאות להציע לימודי משפטים כתואר דו חוגי. כך הסטודנטים מקבלים אפשרות לצאת בסיום הלימודים עם שני תארים שניתן יהיה לשלב בניהם על מנת להפיק את מירב התועלת.

באילו מוסדות לימוד מוכרים ניתן ללמוד משפטים?

כיום ניתן להוציא תואר ראשון במשפטים במגוון רחב של מוסדות לימודים – הינה רשימה קצרה של מוסדות הלימוד המוכרים והמומלצים ביותר.

  1. לימודי משפטים באוניברסיטת תל אביב – הלימודים מתקיימים בפקולטה למשפטים, הלימודים הינם במתכונת חד חוגית בלבד.

  2. לימודי משפטים באוניברסיטה העברית – הלימודים מתקיימים בפקולטה למשפטים, הלימודים הינם במתכונת חד חוגית בלבד.

  3. לימודי משפטים באוניברסיטת חיפה – הלימודים מתקיימים בחיפה, כאשר לרשות הסטודנטים עומדת האפשרות לבחור בין מתכונת חד חוגית או בתוכניות משותפות.

  4. לימודי משפטים במכללה למנהל  – המכללה מציעה תוכנית חד חוגית או תואר משולב של משפטים ומנהל עסקים, משפטים וכלכלה ומשפטים ותקשורת.

  5. לימודי משפטים במרכז האקדמי שערי משפט – הלימודים מתאפשרים לסטודנטים המעוניינים ללמוד בבוקר, בערב או במסלול מקוצר המיועד לאקדמאים.

  6. לימודי משפטים בקריה האקדמית אונו – ללמוד משפטים במרכז במגוון רחב של מסלולים – מסלול בוקר, מסלול ערב וגם מסלול ערב שכולל לימודים ביום שישי. 

כמה זמן נמשכים לימודי תואר ראשון במשפטים?


לימודי משפטים בישראל זה לא דבר קל, וכל סטודנט נדרש להכיר מאות רבות של חוקים מסוגים שונים. הלימודים עצמם במרבית מוסדות הלימוד נמשכים כשלוש וחצי שנים, לאחר הלימודים הללו כל הסטודנטים מקבלים תואר ראשון במשפטים. 

הסטודנטים שירצו להמשיך ולעבוד בתור עורכי דין, יצטרכו בסיום הלימודים להקדיש בין שנה לשנתיים על מנת לבצע סטאז' במשרד עורכי דין. לאחר מכן כל סטודנט יוכל להירשם למבחני הלשכה, ורק לאחר מכן יקבלו הסטודנטים שעברו את מבחני הלשכה את האפשרות לעבוד בתור עורכי דין.

סוגי התעודות במסגרת לימודי משפטים לתואר ראשון

כל הסטודנטים שיסיימו את לימודי המשפטים יהיו זכאים לקבל תעודת תואר ראשון במשפטים LL.B. יש לציין כי התעודה הזאת אינה מקנה את האפשרות לעבוד בתור עורכי דין במדינת ישראל. 

על מנת לעבוד כעורכי דין כל סטודנט יהיה חייב לעבור בהצלחה את מבחני הלשכה שהם אינם קשורים לתואר שהוצאתם. מדובר על מבחנים חיצוניים לחלוטין.

לימודי משפטים – סיכום כללי

החלטתם להקשיב לאמא וללכת להיות עורכי דין? בהחלט מדובר על קריירה מרתקת, שתוכלו לדאוג שהיא תתאים לאופי שלכם על סמך ההכשרה שאתם מבצעים. אך חשוב לציין כי מבחר מוסדות הלימוד שמציעים לכם ללמוד משפטים אצלם יכול להיות מעט מבלבל, ולכן חשוב מאוד שתקבלו החלטה נכונה עבורכם.

אך גם אם תנאי הקבלה הראשוניים שלכם אינם מזהירים, תוכלו למצוא מוסדות לימוד שיאפשרו לכם ללמוד משפטים אצלם – ובכך לנסות להפוך את החלום שלכם למציאות ולהיות עורכי דין בישראל.